Měli jste špatnou zkušenost?

Ohodnotit autoservis

Jak se nenapálit v autoservisu

Jak se nenapálit v autoservisu Chci příručku

Vybržďování: Už jste ho někdy použili? A víte, co vám za to hrozí?

Vybržďování: Už jste ho někdy použili? A víte, co vám za to hrozí?

15.2. 2016 Praktické tipy

Vztek někdy přeroste všechny meze a v řidiči se probudí touha tomu druhému něco udělat. Jenže v autě většinou (doufáme) žádné útočné prostředky nemáte, takže se ke slovu dostane alespoň vybrždění. Je to dobrý nápad?

Známe to všichni. Někdy dojde na silnici ke konfliktu, který člověka naštve. Pak se ke slovu dostanou nadávky a občas najednou přijde touha tomu druhému něco udělat. Občas dostaneme chuť na pomstu. Samozřejmě v takové chvíli je nejlepší napočítat do deseti a pěkně si rozmyslet, co by se po převedení pomsty do praxe mohlo stát. Třeba když vám na mysl přijde úmyslné zašlápnutí brzdy před vaším protivníkem. 

V takové chvíli se mohou stát různé věci. V tom lepším případě vás předjede a bude se snažit mstu oplatit. Konflikt ovšem může dále gradovat a pak to obvykle končí nějakým malérem. Nebo to dotyčný prostě neubrzdí a praští do vás. Pomsta je sladká? Asi ani ne, vždyť je vaše auto rozbité, tak čemu to pomohlo. 

Pokud k takové věci dojde a vy jako mstitel si myslíte, že máte vyhráno, jste na omylu. Jestliže se prokáže váš úmysl, tedy bezdůvodné zašlápnutí brzdy, hrozí trestní stíhání. A navíc v prokázaných případech můžete na peníze od pojišťovny zapomenout. Opravu zaplatíte pěkně ze svého. 

Jak na tom jsou čeští řidiči a řidičky s tímto riskantním manévrem? Pojišťovna Generali zpracovala průzkum, ze kterého vyplývá, že 70 % dotázaných mělo chuť tento kousek provést, ale údajně jej nikdy neaplikovali. K samotnému manévru se přiznala pouhá tři procenta dotázaných. Vypadá to jako pozitivní výsledek, nicméně už prostý fakt, že téměř tři čtvrtiny řidičů nad vybržděním uvažovalo, je trochu znepokojující. 

 A co vy, už jste někdy někoho vybrzdili? A jak to dopadlo?

Mohlo by vás zajímat

Úpravy provozu v Praze: Na okruhu 70 km/h, ve městě více pruhů pro autobusy

Úpravy provozu v Praze: Na okruhu 70 km/h, ve…

Jako kdyby pražský magistrát nedávným znovuzavedení osmdesátky na části magistrály chtěl jen udělat lepší náladu před tím, co bude následovat. Dále se totiž omezovala…


Praktické tipy
16.2. 2016

Čtěte více
Na těchto úsecích dálnic se bude měřit a pokutovat rychlost

Na těchto úsecích dálnic se bude měřit a pokutovat…

Ministr Ťok hodlá utahovat šrouby tak dlouho, dokud to jen půjde a možná i trochu déle. Čím více pokut, tím lépe, že ano. A tak se letos začne na dálnicích opravdu měřit…


Praktické tipy
21.1. 2016

Čtěte více
Chcete značku na přání? Od ledna si takovou můžete pořídit, pokud jí ovšem ztratíte, přijdete od 10 000 korun

Chcete značku na přání? Od ledna si takovou můžete…

Jestli jste si vždycky chtěli vybrat vlastní RZ ve zcela originálním tvaru, tak máme dobré zprávy. Od ledna se tato věc stává realitou i v ČR. Bude to ale poměrně drahá…


Praktické tipy
18.1. 2016

Čtěte více