Měli jste špatnou zkušenost?

Ohodnotit autoservis

Jak se nenapálit v autoservisu

Jak se nenapálit v autoservisu Chci příručku

Přiznejte se. Že vás ty moderní technologie v autech nezajímají...

Přiznejte se. Že vás ty moderní technologie v autech nezajímají...

14.9. 2015 Budoucnost za volantem

Doba se změnila. Když se dnes představuje nové auto, dočtete se pár informací o motorech a technice, ale aplikacím a multimediálnímu systému je věnován podstatně větší rozsah. Jenže zajímají takové věci vůbec koncové zákazníky? Vypadá to, že moc ne.

Před několika desítkami let se nová auta představovala velmi technicky a podrobně. Je to logické, protože technika je to nejdůležitější a protože byly doby, kdy vrcholem luxusu bylo leda tak elektrické stahování oken. Dnes je tomu ale jinak. O technice se v oficiálních materiálech toho moc nedočtete, ale za to si můžete číst pomalu celé hodiny o tom, jak ten který automobil nabízí ty které aplikace a asistenty. Jenže je tu taková nepříjemná otázka: Zajímají vůbec koncové zákazníky podobné věci? Vypadá to, že moc ne.

Ukázal to průzkum společnosti J.D. Power, která za pomoci dotazníků zjišťovala, jak zákazníci využívají dnes tolik moderní funkce. Suverénním vítězem se stala možnost vyhledávat za pomoci navigace hotely podél trasy nebo čerpací stanice. Plných 43 % dotázaných se přiznalo k tomu, že takovou funkci nikdy nevyužilo. Wi-Fi hotspot pak nepoužilo 38 % zákazníků a stejný počet zákazníků nepoužívá ani systém automatického parkování, i když ho v autě mají.

Další zajímavostí je fakt, že mladí lidé nechtějí přecházet ze svých mobilních zařízení na systémy vozu. Pokud je možnost volby, obvykle vítězí mobilní zařízení, což ale není překvapení. Dané zařízení člověk zná a vše, co potřebuje, na něm udělá rychle. Je to snazší než se učit ovládat další nový systém, který navíc mnohdy ani není uživatelsky úplně přívětivý.

A na závěr ještě jedna skutečnost. Průzkum zjistil, že jsou pro uživatele naprosto klíčové první tři měsíce od pořízení automobilu. Vše, co majitel během této doby vyzkouší a co se mu následně zalíbí, bude používat i v budoucnu. Co naopak za tuto dobu neobjeví nebo to vyzkouší a daná funkce ho zklame, to už většinou nepoužívá.

Tak co, jak jste na tom vy? Jste si jisti, že víte, co všechno vaše auto nabízí? Možná budete překvapeni...

Mohlo by vás zajímat

Elektrizace ČR v podání Tesly začíná. Praha bude mít svou nabíječku

Elektrizace ČR v podání Tesly začíná. Praha bude…

Tesla rozmísťuje po celém světě své rychlonabíječky označené jako Supercharger. Na území České republiky zatím žádná taková není, ale to se brzy změní.


Budoucnost za volantem
7.1. 2016

Čtěte více
Ekologie postavená na hlavu: Nízké papírové emise = vysoké reálné emise

Ekologie postavená na hlavu: Nízké papírové emise…

Silniční daň podle toho, kolik emisí vypouští vaše auto nebo omezení vjezdu do center velkých měst. To vše mělo Německu přinést lepší ovzduší. Jenže ouha. Přichází zpráva…


Budoucnost za volantem
27.7. 2015

Čtěte více
16 věcí, které na vás čekají, pokud vyměníte klasické auto za elektromobil

16 věcí, které na vás čekají, pokud vyměníte…

Mnozí vidí v čistě elektrických automobilech budoucnost. Zastáváte stejný názor? Tak se připravte na všechny následující radosti i starosti.


Budoucnost za volantem
30.4. 2015

Čtěte více