Měli jste špatnou zkušenost?

Ohodnotit autoservis

Jak se nenapálit v autoservisu

Jak se nenapálit v autoservisu Chci příručku

Elektrizace ČR v podání Tesly začíná. Praha bude mít svou nabíječku

Elektrizace ČR v podání Tesly začíná. Praha bude mít svou nabíječku

7.1. 2016 Budoucnost za volantem

Tesla rozmísťuje po celém světě své rychlonabíječky označené jako Supercharger. Na území České republiky zatím žádná taková není, ale to se brzy změní.

Možná jste si všimli, že potkat Teslu Model S na českých silnicích není zdaleka takový problém, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ačkoliv u nás tato americká společnost nemá oficiální zastoupení, její elektrický model si našel také své české zákazníky. Není jich úplně málo, takže se Tesla rozhodla pro výstavbu vůbec první rychlonabíjecí stanice na našem území.

Stanice Supercharger by měla být otevřena na okraji Prahy nedaleko Vestce. Přesně řečeno bude stát v ulici Vídeňská u kruhového objezdu, na kterém končí přivaděč od nejnovější části pražského okruhu. Případní zájemci si tak budou moci dobít relativně rychle své baterie třeba před cestou do Brna. A k čemu přesně je taková nabíječka dobrá?

Je to jednoduché. Přibližně za 40 minut dokáže dobít baterie Tesly Model S na osmdesát procent, což by vám mělo stačit na ujetí necelých 300 km. Z klasických nabíječek a domácích zásuvek je tento proces dlouhý několik hodin. Aktuálně Tesla postavila ve světě na 585 stanic, které dohromady obsahují 3397 nabíječek. V blízké budoucnosti samozřejmě přibudou další.

Mohlo by vás zajímat

Přiznejte se. Že vás ty moderní technologie v autech nezajímají...

Přiznejte se. Že vás ty moderní technologie v…

Doba se změnila. Když se dnes představuje nové auto, dočtete se pár informací o motorech a technice, ale aplikacím a multimediálnímu systému je věnován podstatně větší…


Budoucnost za volantem
14.9. 2015

Čtěte více
Ekologie postavená na hlavu: Nízké papírové emise = vysoké reálné emise

Ekologie postavená na hlavu: Nízké papírové emise…

Silniční daň podle toho, kolik emisí vypouští vaše auto nebo omezení vjezdu do center velkých měst. To vše mělo Německu přinést lepší ovzduší. Jenže ouha. Přichází zpráva…


Budoucnost za volantem
27.7. 2015

Čtěte více
16 věcí, které na vás čekají, pokud vyměníte klasické auto za elektromobil

16 věcí, které na vás čekají, pokud vyměníte…

Mnozí vidí v čistě elektrických automobilech budoucnost. Zastáváte stejný názor? Tak se připravte na všechny následující radosti i starosti.


Budoucnost za volantem
30.4. 2015

Čtěte více